Samsung otworzy drugi inkubator przedsiębiorczości na terenie Polski

Prawdopodobnie w obecnym roku kalendarzowym, otworzymy w Polsce drugi inkubator przedsiębiorczości – oświadczył Daniel Ahn, Senior Vice President, R&D Software Security Samsunga w czasie spotkania Cybersec w Krakowie. Ważnym obszarem działania nowej, zlokalizowanej w Lublinie, placówki ma być cyberbezpieczeństwo.

W ramach lubelskiego Inkubatora powstawać będą prace dedykowane bezpieczeństwu online. Wśród owych odnajdą się technologie oraz rozwiązania oferujące najwyższy poziom bezpieczeństwa systemom inteligentnym, gwarantujące zbieranie danych a także ich przetwarzanie oraz komunikację.

Start-upy, jakie zakwalifikują się do programu będą miały stałe wsparcie tak menedżerów, jak również inżynierów producenta Samsung, w tym pracowników zlokalizowanego w Warszawie instytutu R&D firmy. Najlepsze z pomysłów będą mogły do tego liczyć na wsparcie finansowe. Prócz wsparcia młodych przedsiębiorców, nowy Inkubator Samsung zaoferuje także bogaty program kierowany do lokalnej społeczności Lublina, opiewający szkolenia, warsztaty z kodowania albo hackatony.

Lublin, to drugie miasto, w jakim powstanie Samsung Inkubator. Prekursorska taka inicjatywa od nieco ponad roku funkcjonuje już na terenie Rzeszowa i skupia się na sprawach Internetu Rzeczy (IoT) oraz Machine Learning. Zestaw start-upów objętych opieką obejmuje obecnie 12 projektów, choćby projekt innowacyjnych luster WiseGlass, bądź JiTiV – system smart home, który wspiera użytkowników w rozsądnym wykorzystaniu prądu.