CDA.pl od teraz również dla posiadaczy iPhone’ów i iPadów Mobilna aplikacja CDA dostępna jest ostatnio dla posiadaczy telefonów a także tabletów firmy Apple. Od niecałego miesiąca da się ściągnąć ją bezpłatnie ze sklepu App Store.

Aplikacja CDA pod iOS przeznaczona jest zarówno dla posiadaczy opcji Premium, jak takich nieposiadających zakupionego abonamentu. Jednak tylko osoby wykupujące CDA Premium mają dostęp do pełnej biblioteki video i mogą je ściągać na swoje telefony. Baza z filmami w CDA Premium liczy już 5 300 tytułów.

W przeciągu pierwszych dwóch tygodni od udostępniania programu w sklepie Apple ilość pobranych materiałów przebiła kilkadziesiąt tysięcy. Orientacyjnie w tym samym czasie nowatorska apka CDA trafiła również na urządzenia wyposażone w Android TV. Jest to kolejna platforma na której każdy może CDA. Dla odświeżenia pamięci, aplikacja CDA do zdobycia jest też dla posiadaczy smartfonów oraz tabletów funkcjonujących na Androidzie oraz użytkowników Chromecastów.

Apka CDA pod smartfony i tablety (dla obydwu systemów operacyjnych, czyli dla iOS a także Android) gwarantuje przeglądanie zarówno filmów zamieszczanych przez użytkowników (funkcjonuje identycznie jak portal YouTube), jak również filmów z bazy CDA Premium (wyłącznie dla subskrybentów usługi). Aplikacja pozwala na zapisywanie niedawno oglądanych filmów, kompleksowe układanie oraz filtrowanie, a w przypadku abonentów również na oglądanie niektórych materiałów w trybie offline.