Najlepszy na świecie Internet jest w naszym kraju.

INEA dołożoła do własnej oferty najszybszy internet na świecie dla klientów prywatnych. Symetryczny światłowód o szybkości przesyłu danych dochodzącej do 10 Gb/s od dziś dostępny jest dla lokalnej społeczności Poznania. Tym samym nasz kraj dostał się do grona niespełna paru terenów na świecie oferujących tak szybki Internet dla klientów indywidualnych.

Z usługi łącza 10 Gb/s od dziś skorzystać może mniej więcej 30.000 rodzin w Poznaniu. Do końca tego roku INEA ma w planach zaoferować taką usługę w całym mieście, a w przyszłości oferować ją na całej własnej sieci światłowodowej także poza Wielkopolską. Symetryczne połączenie w technologii Fiber-To-The-Home (FTTH) o szybkości przesyłu danych aż do 10 Gb/s dostępne jest w abonamencie 399 zł. Poza naszym krajem z niesłychanie szybkiego Internetu mają możliwość korzystać tylko obywatele Szwajcarii i pojedynczych miast w Stanach Zjednoczonych Japonii, Korei Płd. a także Singapurze.

Oferta łącza 10 Gb/s jest skierowana do osób, jakie wykonując własne hobby albo wyzwania związane z pracą, potrzebują zarówno pobierać, jak i przesyłać informacje z niedostępną do tej pory w Polsce prędkością. Symetryczność połączenia sprawia, iż przesył tego typu danych w obie strony wykonywany jest bardzo szybko. Tak sprawny Internet będą doceniali też miłośnicy gier. Najlepsze produkcje mogą potrzebować kilkadziesiąt gigabajtów wolnego miejsca na dysku, a więc nawet na obecnie oferowanych łączach ich pobieranie potrafi zajmować tak wiele czasu, aby można było to docenić. Mając łącze 10 Gb/s czas ten może ulec ogromnemu zmniejszeniu. Na przykład mocno oczekiwana gra obecnego roku RDR II mająca wymagać ok. 100 GB powierzchni dyskowej, na usłudze INEA może być pobrana w niecałe 2 minuty.